Volajú ju Xantippa Sokratova.  Začala s graffiti a  streetart, pri tom druhom ostala a k tomu pridáva nové formy umenia a stále skúša niečo nové. Objavte výnimočnú bystričanku.

Čo robíš v Banskej Bystrici?

Študujem učiteľstvo výtvarného umenia, maľujem a snažím sa maľovať tak, aby som sa uživila a zarobila na to, aby som mohla maľovať ďalej. Spoločne s kamarátmi zakladáme občianske združenie Fopart a chceme sa venovať neformálnemu vzdelávaniu v oblasti umenia a kultúry a vytvárať priestor pre ľudí, ktorí sa túžia realizovať a prejaviť. My im radi ponúkneme konzultácie, usmernenie  a podporu.

DSCF1894        Na Pohode

Prečo máš rada Bystricu?

Je to miesto kde žijem celý svoj život, je to vlastne môj domov.  Rovnako ako mnohí mladí ľudia, aj ja som rozmýšľala, že odídem odtiaľto, ale nakoniec som sa rozhodla tu ostať a niečo vytvárať tu v Bystrici.

Ateliér

Ateliér

Čo by si zmenila v tomto meste?

Viac by som podporovala ľudí, ktorí chcú niečo tvoriť, mám na mysli priamu podporu mesta, podporu umelcov, ktorí vytvárajú hodnoty. Vytvoriť nejaké miesto, kde by sa mohli realizovať. Kam ísť, keď chcem niečo tvoriť?

IMG_8316        DSC06589

Na čom pracuješ teraz?

Okrem školy a občianskeho združenia som začala ilustrovať knihu pre deti.  Sama som zvedavá ako to dopadne.  Ďalej plánujeme výstavu v zime. Máme veľa plánov.

Viac o Xantippe nájdete:
www.facebook.com/studioc31
www.facebook.com/xanthippart

David Kapusta