Romana žije na 100 %. Človek plný energie, ktorý tancuje a učí tancovať druhých. 

Čo robíš v Banskej Bystrici?

Napriek tomu, že priamo v Bystrici nebývam, môžem s pokojom v duši prehlásiť, že tu žijem. Od detstva sa tu vzdelávam, od puberty tancujem, učím tancovať prevažne malé deti, ktoré sú najväčším dobíjačom energie. Svoj všetok voľný, resp. nevoľný čas trávim v kruhu blízkych priateľov či už na tréningoch, alebo mimo tanečných aktivít.

 Čo máš na Bystrici rada ?

Jej vzduch a atmosféru. Ľudí a miesta. Priestor hlavného námestia, ktoré je podľa mňa najkrajšie na Slovensku. Stačí si len sadnúť a vychutnávať, čo ti Bystrica ponúka.

DSC_6039                   521450_3303660306586_1572447511_n

Naopak je niečo čo ťa štve a zmenila by si v tomto meste?

Nad touto otázkou som sa zamýšľala dlhšie, no opätovne musím aj tu spomenúť ľudí. Tentokrát nevrlých. Hnevá ma budova pustého kulturáku, kde už funguje azda len tá kaviareň na rohu. Kedysi sme tam mávali vystúpenia niekoľkokrát v roku. To bola atmosféra! Snažím sa však takéto bytosti a miesta zo svojho okolia nevnímať a radšej sa zamerať na to pekné v našej Bystričke.


Na čom pracuješ aktuálne?

Popri venovaniu sa študijným povinnostiam sa spoločne s kolegami z tanečného klubu  momentálne snažíme vytvoriť koncept vianočnej exhibície našich tanečníkov. Predpokladáme, že si spríjemníme predvianočné obdobie približne v druhom decembrovom týždni.

dsc_0294

 

Viac o tanečnom klube Element www.facebook.com/pages/ELEMENT-Dance-club

 

David Kapusta