Aj tento rok si opäť položíš otázku ohľadom darčekov. Lacno, zábavne, možno trochu nekomerčne…a možno sa aj s niekým zaujímavým stretneš, zoznámiš, zblížiš…Pýtaš sa kde? Tak ja ti to prezradím.

Dve „trhuchtivé“ dievčence si minulý rok v zime vymysleli akciu, ktorá v Banskej Bystrici  nemá páru. Reč je o Blšom trhu. Aj tento rok sa uskutoční v Misijnom dome a to 7.12.2014. Od 14. hodiny sa predajcovia z rôznych kútov Bystrice, ale aj Slovenska, môžu popýšiť svojimi handmade výrobkami, takže na svoje si určite prídu všetci milovníci tohto umenia. Na predaj budú aj staré knihy, oblečenie a všetko to, čo už je niekomu nazvyš, no niekoho druhého to ešte môže potešiť. A presne to je cieľom. Vytvoriť takýto priestor.

Podarilo sa to už minulý rok vo veľmi príjemnej predvianočnej atmosfére, ktorú okorenili dve banskobystrické kapely.  A preto s pomalým, ale vytúženým príchodom Vianoc  bude Blší trh opäť. Všetci sú vítaní. Tešia sa na Vás organizátorky.

Radi by sme touto cestou pozvali všetkých, ktorí vyrábajú originálne veci alebo chcú predať staré predmety, aby prišli a ponúkli ich ostatným. Obmedzenia nie sú žiadne, s účasťou na trhu nie sú spojené žiadne poplatky. Svoj záujem prísť je však potrebné nahlásiť vopred na adresu studentskyblsak@gmail.com.

Blšák na Facebook

Sasanka 

Milovníčka súčasného tanca, ale i tanca ako takého. Ak sa práve neučí , tak posedáva v kaviarňach. Obľubuje rôzne kultúrne podujatia a dianie v meste jej nie je ľahostajné. Má tak trochu šialené nápady a myšlienky, ale dôveryhodne to maskuje svojou nevinnou tváričkou.

10822039_334733140048254_978525110_o