Peter Valach dokázal už jednu dieru Na Troskách vyplniť moderným chrámom zábavy a kancelárskymi priestormi, kam radi chodíme obveselovať naše duše. Aký bude osud druhej diery? Čierna diera pri mestskom úrade sa pomaly, ale isto stáva novým strašiakom v bystrickej galaxii. Horizont udalostí nenasvedčuje, že by sa mala hmota pri úrade tak skoro dať do pohybu.

Zo začiatku všetko vyzeralo fajn. VAV Invest mal za sebou už mnoho úspešných projektov v našom regióne. Stavebné povolenie získali, podpísali množstvo potrebných zmlúv, no po čase sa karta obracia. Projektový návrh musí byť prepracovaný, voči stavebnému povoleniu sa odvolávajú záhadné bytosti bez trvalého bydliska, a nakoniec podmienka financujúcej banky nájsť dôveryhodného partnera na prevádzku parkovacieho domu. Developer sa stavia do pozície obete, a naznačuje hádzanie polien pod nohy. Podnikateľský nezdar viedol až do situácie, kedy VAV Invest žiada príslušný súd o ochranu pred veriteľmi a rešktrukturalizáciu.

 Tento týždeň sa horizont udalostí posunul do úpadku dlžníka.Vo štvrtok sa stretli v rámci reštrukturalizačného konania členovia veriteľského výboru, zástupcovia Waldviertler Sparkasse Bank AG, Československá obchodná banka, a.s a mesto Banská Bystrica, aby neodsúhlasili predložený prepracovaný záverečný návrh reštrukturalizačného plánu. Po tomto kroku  v zmysle § 144 zák.č. 7/2005 Z.z., je reštrukturalizačný správca povinný bezodkladne požiadať súd o vyhlásenie konkurzu.

VAV Invest na svojej stránke informuje, že projekt VAVParking otvorí svoje brány na konci roku 2015. Slová proroka sa nenaplnili a my strácame vieru. Nahradila “čierna diera” starú opachu mesta – autobusovú stanicu?

Peter Valach dnes reagoval na článok zverejnený na facebookovej stránke BBonline.sk., kde naznačuje, že o projekty VAV Invest má záujem iný subjekt. Je Peter Valach len obeťou neštastných okolností?

Snímka obrazovky 2015-12-19 o 17.26.49

Developer naznačuje aj načasovanie citlivej mediálizácie rodiny Kuzminovcov. Celoslovenské médiá zo dňa na deň zverejnili pri svojich článkoch fotografie plačúcej Anastasie a vytvorili z Petra Valacha hyenu  bez chrbtovej kosti, ktorá vyhodí Kuzminovcov na ulicu. Nie je to tak dávno, kedy Lunterovci čelili obrovskému mediálnemu tlaku pre cícerovú hystériu médií. Negatívny obraz, ktorý médiá vytvorili zo dňa na deň, sa menil a mení len veľmi pomaly. Nepodľahnime hystérii neľudského monštra v ľudskej podobe Petra Valacha. Čo je naozaj pravda? Pravdu nespoznáme. Spoznáme len rozhodnutie súdu, snáď to bude v tomto storočí.

Tlačová konferencia prinesie nový náhľad obete a “hyeny” v jednom tele. Nech tam zazneje čokoľvek, obávam sa, že opäť budeme mať dôvod strácať vieru v krajšiu Bystricu a nového bystrického strašiaka číslo 1.

David Kapusta
10514656_10152603710021310_8038901693107450306_n