Priamočiary a pozitívny človek so silným zapálením pre naše mesto, hudbu a hokejbal.

Čo robíš v Bystrici, resp. čomu sa venuješ?

Okrem svojej práce, ktorá ma živí sa venujem mnohým aktivitám ako je OZ Sásová pre Hudbu, či Banskobystrická hokejbalová únia, kde sa spoločne s výkonným výborom snažíme vybudovať a vytvoriť multifunkčnú halu pre netradičné športy. Okrem iného sa venujem aj kapele, do ktorej som sa po rokoch odmlky vrátil a chystáme sa na „comeback“, ak to tak môžem nazvať.

     

Prečo máš rád Bystricu?

Je to moje rodné mesto, ktoré ma v sebe neopakovateľnú atmosféru, takú ako som nikde inde nenašiel. Mesto mám rád hlavne pre prostredie, v ktorom sa nachádza. Krásne hory, ktoré mesto obklopujú, z každej časti je to na skok do čistej prírody, tým sa nemôže pochváliť každé mesto. Samozrejme je to aj história a množstvo príbehov, ktoré sa tu odohrali. V neposlednom rade mám Bystricu rád aj kvôli ľudom, ktorí sú síce svojskí, ale zato nezameniteľní a vždy správni lokálpatrioti. Aj vďaka tomu nás pozná „celý svet“, teda hlavne je to zásluha kamarátova Mareka Slobodníka, ktorý na svojich cestách naprieč Južnou Amerikou vyhlásil, že v Banskej Bystrici máme aj palmy krajšie, keď už ide o to.

Čo by si zmenil v tomto meste?

Je to ťažká otázka, v návale emócií najradšej všetko, avšak ak sa pozriem na veci racionálne, tak je tu vždy na čom stavať. Najviac by som však chcel zmeniť pohľad mladých ľudí na svoje mesto, že to nie je diera, kde sa nikdy neuplatnia, ale že je to mesto, ktoré podá ambicióznym, pracovitým ľudom pomocnú ruku. Mesto, kde nájdu uplatnenie a prácu a zároveň mesto, v ktorom sa nebudú nudiť. To je asi môj najväčší cieľ, lebo ak mladí ľudia budú vidieť budúcnosť vo svojom meste, je tu nádej, že aj mesto opäť nájde svoju budúcnosť.

1016839_10200623717130875_757730151_n

Na čom teraz pracuješ?

Venujem sa svoje práci, rodine, ale aj voľbám. Okrem iného sa chystáme na nový ročník hokejbalovej ligy. Ten začne netradične až na jar, keďže pre rekonštrukciu Zimného štadióna sme nemohli začať súťaž v štandardnom termíne. Iné riešenie ako hrať na veľkom štadióne sme pre zachovanie kvality ligy ani nezvažovali a tak sme si predĺžili letnú pauzu. V skúšobniach sa chystáme na zimnú sezónu a hádam vymyslíme aj dáku spoločnú akciu, Jaj skoro som zabudol, opäť hrám s kapelou, teda konečne sa vrátime aj na pódia, aby sme mohli predviesť, čo sme si pre ľudí nachystali.

Viac o : Projekt sásová pre hudbu 

David Kapusta