2906 kandidátov v 23 stranách by rado získalo jedno zo 150 kresiel v Národnej rade vo voľbách 5. marca. Na Slovensku máme len jeden volebný obvod a v rámci politického systému volíme politické strany a nie jednotlivcov. Avšak, môžeme sa rozhodnúť prideliť krúžkovaním preferenčný hlas kandidátovi, ktorého by sme najradšej videli v Národnej rade.  Ako sa rozhodnúť?

Banská Bystrica je liaheň pre viacero kandidátov s trvalým pobytom v našom meste, nájdeme ich naprieč celým politickým spektrom. Je užitočné ich krúžkovať ? Môžu títo ľudia zastupovať aj naše bystrické záujmy? Čo môžeme od nich očakávať? Kladúc si tieto otázky,  ako iniciatívni mladí ľudia z Rady študentov sme sa rozhodli zorganizovať predvolebnú diskusiu s názvom “ Čo môžeme očakávať od Bystričanov v NR SR? “

Oslovili sme všetky politické strany, ktoré aspoň raz dosiahli v prieskumoch 5 % a viac, a majú na kandidátke kandidáta z okresu Banská Bystrica.  Zaujímame sa o situáciu v našom meste, o komunitný život a tretí sektor.   Aktuálne sledujeme dianie a problémy v školstve a zdravotníctve,  trápi nás odchod mladých ľudí do zahraničia. Toto budú témy, na ktoré sa chceme v pondelok sústrediť a chceme sa pýtať.

Naše pozvanie prijali nasledujúci poslanci :

Ján Beljak / KDH 33 plagat_diskusia

Ladislav Lukáč / #SIEŤ 29

Ľubomír Vážny / SMER – SD 15

Martin Klus / SaS 10

Martin Turčan / SDKÚ-DS 3

Radovan Baláž / SNS 13

Viera Dubačová / OĽaNO – NOVA 3

 

V mene Rady študentov a bystrických vecí Vás pozývame na diskusiu v Radnici na námestí SNP 15.2. o 16:00

Viac v evente na FB : “Čo môžeme očakávať od Bystričanov v NR SR?”

Tešíme sa na Vás

Andrea Maková
David Kapusta
Roland Maťaš