Aký mý vplyv ropa na geopolitiku? Zaujíma Vás ako súvisí vojenská angažovanosť v Sýrii s energetickými záujmami mocností? Pomôže ropa Číne dostať sa z ekonomickej krízy alebo zrazí Rusko na kolená? Prečo je extrémizmus a radikalizmus v Európe na vzostupe ? Prečo sa na Slovensku dostala do parlamentu neofašistická strana ?

Ak Vás zaujímajú tieto témy určite nebudete ľutovať, keď vo štvrtok 14. Apríla  v Cikkerovej sále na Radnici na Námestí SNP, si prídete vypočuť tieto kvalitné diskusie.

Prvá o 16:00 sa bude zaoberať témou Ropy ako “vládca” geopolitickej scény a druhá v poradí sa bude týkať Vzmáhajúceho pravicového extrémizmu naprieč Európou, ktorá začne o 17:15.

Medzi hosťami a diskutujúcimi budú napríklad Michal Hudec – energetický analytik a zakladateľ energia.sk, Igor Kosír – profesor z fakulty politických viec a medzinárodných vzťahov UMB. O pravicovom extrémizme prídu diskutovať Radovan Bránik – expert na extrémizmus a krízový manažér, Stanislav Mičev – riaditeľ múzea SNP a Juraj Smatana – učiteľ a aktivista. Organizátorom je SAC – Slovk atlantic commission.

Čo spraviť ak sa chcem zúčastniť?

Je potrebné sa zaregistrovať  tu  a vyplniť formulár. Pozor je potrebné sa zaregistrovať čo najskôr, do Nedele 10. Apríla.

Event na Facebooku

Teší sa na Vás mladý tím organizátorov

David Kapusta