Reštaurácia Sapori je už dlhší čas predmetom rozhovorov banskobystričanov diskutujúcich o výbornej talianskej kuchyni.  My sme sa boli presvedčiť na vlastný jazyk či sú chýry o skvelej pizzi pravdivé a oprávnené. Prečítajte si naše hodnotenie.

 

Poloha

SAPORI nájdete v srdci bystrického sídliska Fončorda. Kyjevské námestie sa stáva po vybudovaní nového komplexu bytov a obchodných priestorov prirodzeným centrom tohto približne 20 tisícového sídliska.  Reštaurácia je ľahko dostupná mestskou dopravou, má 9 vlastných parkovacích miest a na námestí je stanovisko taxíkov.

Prostredie

Interiéru dominuje drevo v kombinácii s tmavými obkladmi. Sedenie je príjemné a dizajnovo vkusné. Všimli sme si výrazné nástenné hodiny a originálne riešené osvetlenie, ktoré dávajú priestoru punc jedinečnosti a originálnosti. Web stránka reštaurácie je  dizajnovo a farebne kompatibilná s interiérom. Prepájajúcim symbolom sú parohy, ktoré zároveň charakterizujú aj priestor interiéru reštaurácie.

Jedlo

Reštaurácia 7 dní v týždni pripravuje na každý deň cenovo príjemnejšie menu zložené z polievky, hlavného jedla (menu) a dezertu.  Stály jedálny lístok sa skladá prevažne z výberu 22 rôznych píz a 7 šalátov. Na jedálnom lístku nechýbajú paradajková polievka, studené predjedlá a 5 dezertov. Okrem stáleho jedálneho lístka nám obsluha dala lístok na ktorom mali aktuálnu ponuku jedál, ktorú v stálom jedálnom lístku nenájdete.  V aktuálnej ponuke sme našli rizotá, polievku, steak či jedlá z morských plodov. My sme vyskúšali jedlá zo stáleho menu. Paradajková polievka, šalát, pizza a dezert.

Paradajková polievka

Paradajková polievka bola iná na akú sme zvyknutí z talianskych reštaurácií.  Okrem chuti paradajkového krému, sme cítili aj výraznú chuť papriky. Pýtali sme sa prečo a zistili sme, že SAPORI robí paradajkovú polievku v ktorej môžete cítiť aj zeler, papriku, cibuľu a mrkvu.  Z tohto dôvodu by sme presnejšie nazvali túto polievku ako zeleninovú polievku s paradajkami.  Cena nás nemilo prekvapila, 2,90 €.

Zuppa di pomodori

 

 

Cézar šalát s krevetami

Výborný dresing, rímsky šalát a kvalitný parmezán boli vynikajúcim základom pre stredomorský šalát. Krevety boli chutné a menej výrazne chuťovo upravené. Všetko bolo výborné. Cenu považujeme za adekvátnu ku kvalite, 6,90 €.

fotka 2-2

Vegetariánska pizza

Chrumkavé  a tenké cesto s vyváženou chuťou a kvalitný paradajkový základ sú pravdepodobne dôvodom, prečo je pizza od SAPORI tak ospevovaná.  Na paradajkovom základe sme okrem papriky našli najemno nakrájané kúsky baklažánu a cukety. Originálny pizzový imidž a vynikajúca chuť zaradili túto pizzu medzi najlepšie aké sme kedy ochutnali. Cena je príjemná, 5,90 €.

fotka 3-2

Tiramisu

Taliansky dar ľudstvu v podobe kombinácie talianskeho espresa, maskarpone a piškótov sú istotou, ktorá rozveselí každého.  Tiramisu od Sapori sa to podarilo a zlepšilo nám náladu. Výborné. Cena 2,90 €.

fotka 4

 

Obsluha

Veľmi milé a príjemné prostredie dotvárala aj distingvovaná a prívetivá obsluha. Stalo sa nám, že obsluha prišla k nášmu stolu a spýtala sa, že čo potrebujeme aj napriek tomu, že sme ich nevolali. Pravdepodobne pozorná obsluha náš intenzívny rozhovor plný gestikulácie vyhodnotila ako jej privolanie. Cítili sme sa výborne.

Ostatné

Na záver nemožno nespomenúť skutočnosť, že sa nedalo platiť stravnými lístkami. Avšak personál nás informoval, že pracujú na zmluvách a čoskoro sa bude dať platiť stravnými lístkami viacerých spoločností.  Milé prekvapenie nás čakalo aj pri platbe kartou, po zadaní vašej mailovej adresy dostanete doklad o zaplatení do vašej e-emailovej schránky.

 

Záver

Originálne a štýlové prostredie, chutné jedlo a príjemná atmosféra boli dôvodom prečo sa naša návšteva stala zároveň aj zážitkom, ktorý nás prinúti, aby sme sa ešte vrátili. Sapori je vynikajúci projekt, ktorý je ešte len na začiatku. Prezradili nám, že pripravujú ešte mnoho prekvapení, ktoré budú kvalitné, pretože vznikajú pomaly a srdcom. Tešíme sa na to a držíme im palce!

Viac na : http://www.sapori.sk

David