Banská Bystrica učarovala už mnohým hudobníkom. Nepochybne najznámejší počarovaný je Honza Nedvěd, ktorý zložil pre naše mesto pieseň.  Najnovšie Bystrica učarovala aj mladým talentovaným chalanom z pomerne novej kapely Korben Dallas. Učarovala im natoľko, že podľa nej pomenovali svoj najnovší album!

Korben Dallas je bratislavská rocková kapela, ktorá sa za pár rokov vypracovala na jednu z najžiadanejších slovenských festivalových a klubových kapiel. Na scéne pôsobia od roku 2010 v podaní architekta Juraja Benetina (spev, gitara), novinára Lukáša Fila (basgitara) a šoumena Bystričana Oza Guttlera (bicie).

image (1)

Autor: Eduard Žákovic

Z tohtoročných Radio_Head Awards neodišli ani náhodou s prázdnymi rukami. Získali ocenenia za najlepší singel, album, a dokonca aj ocenenie za najlepšiu koncertnú kapelu. Myslím si, že naozaj zaslúžene.

Autor: Marko Erd

Autor: Marko Erd

Magická sila a prirodzená hĺbka ich piesní mi učarovali neskutočným spôsobom. Ich piesne majú krásne a vyspelé texty, ktoré si vás v kombinácii s Jurajovým podmanivým hlasom a výraznými melódiami nepochybne získajú už po prvom vypočutí. Za sebou majú dva albumy, a to debutový album “Pekné cesty” a “Karnevalová vrana”.Svojim tretím albumom, ktorý plynule nadväzuje na album “Karnevalová vrana”, potešia predovšetkým nás Bystričanov. Dali mu totiž názov “Banská Bystrica”. Názov albumu vznikol počas koncertovania v Čechách. Hudobníkov zaujala najmä pestrofarebnosť a poloha nášho mesta.

Najnovší Album

O texty väčšiny skladieb sa postaral basgitarista Lukáš Fila. Patričnú spoluprácu na albume má aj speváčka Jana Kirschner so singlom “Spolu” a gitarista z Chiki Liki Tua Ľubo Petruška. Album žiaľ na moje a zrejme aj vaše prekvapenie nepokrstia v Bystrici. Krst sa bude konať 29. októbra na koncerte v bratislavskom MMC. No nezúfajte. Počas svojho koncertného turné sa zastavia aj u nás. Zahrajú 8.11. v Centre nezávislej kultúry – v Záhrade. Ja už mám lístok zarezervovaný, tak si poň do Záhrady utekajte čím skôr aj vy!

Kapelu môžete podporiť aj kúpou ich nového CD

Singel roka

Ochutnávka nového albumu

Maple
Maturantka na gymnáziu, skúšajúca šťastie vo svete architektúry pod zámienkou splnenia si sna. Okúzlená prírodou, cestovaním, spoznávaním nových kultúr a ľudí…

10341702_10202740476904899_2624633869409408628_n